WIHAN KILOMETRIT

22.10.2011, Tampere, Finland

Viralliset tulokset

 

 

100km Miehet

 

1.   Talvitie Tapio (78)         Endurance                     8:07:25

2.   Väänänen Jarmo (82)         Rauhalahti Road Runners       8:37:04

3.   Tomppo Jari (81)            Endurance                     8:51:34

4.   Härkönen Veijo (55)         Kempele                       9:03:22

5.   Smeds Stefan (74)           Porvoo                        9:05:03

------------------------------------------------------------------------

6.   Jylhä Antti (61)            Rauhalahti Road Runners       9:18:51

7.   Suutala Antti (77)          Oulu                          9:32:27

8.   Puskala Mika (91)           SSU                           9:38:44

9.   Pulkki Juha (88)            Tervassa Juoksijat            9:39:37

10.  Welling Petri (86)          Endurance                     9:42:16

------------------------------------------------------------------------

11.  Kuusisto Petri (64)         Endurance                     9:55:26

12.  Ilva Markus (59)            Team Rahola                   9:59:26

13.  Lähepelto Matti (65)        Endurance                    10:02:55

14.  Tolksdorf Jonathan (87)     Lahti                        10:18:58

15.  Ranta Kari (71)             Järvenpää                    10:27:06

------------------------------------------------------------------------

16.  Taskinen Esa (79)           Endurance                    10:39:37

17.  Mäkelä Jari (90)            ISS Security                 11:09:17

18.  Suckman Petteri (75)        Endurance                    11:22:46

19.  Halme Jukka (54)            Endurance                    11:33:04

20.  Holma Harri (56)            Nokia marathon team          11:48:21

------------------------------------------------------------------------

21.  Harley Toni (53)            Marathon MC                  11:49:18

22.  Villilä Tomi (84)           KaaTo                        11:49:29

23.  Kiiski Jari (63)            Vantaa                       11:53:26

24.  Holopainen Jouni (58)       Endurance                    11:54:55

25.  Asumaa Markku (52)          Pottoset                     11:57:54

------------------------------------------------------------------------

26.  Ojala Allan (70)            Endurance                    12:12:01

27.  Suuronen Hannu (76)         Tampereen taivaltajat        12:24:34

28.  Manninen Jyri (66)          Peräkylän ponnistus          13:12:03

29.  Visti Sami (85)             Lulu                         13:13:43

30.  Plaami Antti (93)           Sitkeä paskiainen            13:19:08

------------------------------------------------------------------------

31.  Julkunen Ari Pekka (60)     Endurance                    13:35:21

32.  Saukkonen Kalevi (73)       VSVU                         18:03:05

------------------------------------------------------------------------

     Näreaho Antti (68)          Endurance                    DNF (73,3km, 8:06:16)

     Näkkäläjärvi Saveli (67)    Järvenpään Kuntohoito        DNF (70,0km, 7:46:33)

     Holmberg Andreas (57)       Legacy                       DNF (66,7km, 7:47:44)

     Laakso Jouni (89)           Triathlon Team 226           DNF (60,0km, 6:57:26)

     Vaittinen Marko (92)        Forssan Salama               DNF (56,7km, 3:59:30)

     Toivanen Antti (80)         FMR                          DNF (56,7km, 5:28:47)

     Vihonen Tom (83)            Endurance                    DNF (40,0km, 4:13:24)

     Kallio Christer (62)        Naula-Klubi                  DNF (36,7km, 4:18:29)

     Nirgi Ailar (69)            Estonia/Tallin               DNS

     Rutanen Pekka (72)          Endurance                    DNS

 

 

50km Miehet

 

1.   Teppo Syrjälä (138)          Teivo Stayers             3:30:51

2.   Timo Heikkilä (139)          Luopioisten maratoonarit  3:55:20

3.   Seppo Laaksonen (137)        Vehu                      4:13:05

4.   Peltola Tuukka (124)         Running Team City-Hirvet  4:14:02

5.   Seppo Salmesvuori(136)       Team Rahola               4:42:34

---------------------------------------------------------------------

6.   Koskela-Koivisto Marko (133) Pirkkala                  4:48:00

7.   Sutela Raimo (129)           Kuusankoski               4:55:01

8.   Virta Jyri (132)             HP RoadRunners            5:00:33

9.   Kajaus Tero (120)            Nokia Marathon team       5:17:50

10.  Aaltonen Mikko (104)         Team Rahola               5:20:13

---------------------------------------------------------------------

11.  Penttilä Martti (135)        Piimä Peikot              5:26:13

12.  Sillanpää Eetu (125)         Helsinki                  5:27:48

13.  Ignatius Antero (119)        Endurance                 5:42:32

14.  Turunen Turkka (130)         Kerava                    6:42:03

15.  Kivalo Antti (122)           Pyllymuron Peikot         6:47:42

---------------------------------------------------------------------

16.  Mustonen Ahti (123)          Tuusula                   6:54:45

17.  Hietala Arto (117)           Tyrvää                    7:32:40

---------------------------------------------------------------------

     Hevosmaa Ari (116)           Hämeenlinna               DNF (40,0km, 4:45:42)

     Parikka Vesa (134)           Moraaliset Voittajat      DNF (20,0km, 1:51:37)

     Blomberg Henri (109)         Helsinki                  DNS

     Hellgren Vesa (115)          Häjyt                     DNS

     Stenroos Unto (128)          Endurance                 DNS

 
 
Maraton klo 9 Miehet
 
1.   Forsblom Tomi (282)        Teivo Stayers               2:52:00
2.   Kukko Jyrki (258)          FMR                         2:52:00
3.   Rousku Matti (285)         Espoon Tapiot               2:58:18
4.   Kokkonen Ossi (249)        Helsinki                    3:06:05
5.   Kalmakurki Mikko (239)     Teivo Stayers               3:17:41

--------------------------------------------------------------------

6.   Malinen Pasi (263)         FMR                         3:18:50
7.   Mattila Antti(288)         Kuhmoisten Kumu             3:24:41
8.   Heljasvuo Kimmo (278)      Keurusselän maratoonarit    3:33:42
9.   Aspola Lauri (293)         FC Degis                    3:43:11
10.  Niemelä Pasi (280)         Tampere                     3:44:35

--------------------------------------------------------------------

11.  Kolehmainen Rami (256)     Lempäälä                    3:44:45
12.  Bäckström Miikka (209)     Häjyt                       3:45:05
13.  Salmi Pekka (283)          Tuusula                     3:49:02
14.  Koljonen Jukka (257)       Varalan maratonklubi        3:49:06
15.  Hämäläinen Pasi (229)      Keravan Urheilijat          3:53:28

--------------------------------------------------------------------

16.  Ollila Veikko (268)        Rajamäki                    3:56:00
17.  Saarinen Janne (373)       Häjyt                       3:56:12
18.  Sonninen Antti-Pekka (274) Yleisurheilun Kuvalehti     3:56:43
19.  Markkinen Jari (266)       Road Runners team           3:57:51
20.  Pylvänäinen Jouni (291)    Kangasala                   3:58:14

--------------------------------------------------------------------

21.  Ajosmäki Antti (200)       Pori                        3:59:19
22.  Rönkkö Kari (271)          Rauhalahti RR Kuopio        3:59:23
23.  Laine Max (259)            Pirkkala                    3:59:42
24.  Marila Harri (265)         Liikuttavat Keikyä          3:59:43
25.  Pulkkinen Jukka (331)      Rauhalahti Road Runners     4:06:50

--------------------------------------------------------------------

26.  Laine Olli (260)           Turku                       4:13:41
27.  Colliander Anders (286)    Helsinki                    4:16:03
28.  Hyvönen Timo (238)         Wihan kilometrit            4:18:30
29.  Paloheimo Mikko (269)      Varalan maratonklubi        4:18:53
30.  Larikka Tapani (292)       Lempäälä                    4:32:01

--------------------------------------------------------------------

31.  Halminen Harri (281)       Wihan kilometrit            4:39:41
32.  Sihvonen Veikko (287)      Tampere                     4:40:31
33.  Kulmala Keijo (290)        Tampere                     4:41:21
34.  Lampinen Teemu (289)       Helsinki Triathlon          4:41:42
35.  Mannstén Hans (264)        Häjyt                       5:01:18

--------------------------------------------------------------------

36.  Saarinen Raimo (374)       Häjyt                       5:15:01
37.  Koivu Tapio (247)          Endurance                   6:35:20
38.  Huotari Matti (236)        Häjyt/Sodankylä             6:37:46
39.  Vaisto Erkki (275)         Häjyt                       6:47:35
40.  Siren Pentti (294)         SpoVe                       8:09:06

--------------------------------------------------------------------

     Helin Hannu (376)          Tampere                     DNF (32,2km, 3:05:18)
     Lehtiranta Kari (261)      Tampere                     DNS
     Mäkelä Jouni (262)         APK-maratoonarit            DNS
     Norri Mikael (267)         Tampere                     DNS
     Tuuli Reima (375)          Varalan maratonklubi        DNS
     Kauppila Manu (279)        Honkajoen Seudun Urheilijat DNS

 

 

Maraton klo 15 Miehet

 

1.   Kaihlavirta Tuomas (347)    Huhtasuon Hiihto 2000      3:17:30

2.   Maunula Timo (349)          Valkeakoski                3:20:18

3.   Nuopponen Janne (377)       Jokela                     3:52:41

4.   Välimäki Erkki (378)        Varalan maratonklubi       4:16:33

5.   Sippola Eero (345)          Häjyt                      4:31:03

------------------------------------------------------------------

6.   Ollila Veikko (343)         Rajamäki                   4:41:33

7.   Bergström Tero (379)        Tampere                    5:21:08

------------------------------------------------------------------

     Surkka Ari (348)            Vaajakosken Kuohu          DNF (32,2km, 2:13:53)

     Järvinen Petteri (341)      Hyhkyn Huikka              DNF (25,5km, 2:15:41)

     Aspola Lauri (339)          FC Degis                   DNS

     Jääskö Antti (340)          Pirkkala                   DNS

     Mannstén Hans (342)         Häjyt                      DNS

     Räisänen Juha (344)         Töysän Veto                DNS

     Suoramaa Juho (346)         RaLu                       DNS

 

 

Puolimaraton Miehet

 

1.   Leinonen Tommi (485)        Vaajakosken Kuohu             1:20:18

2.   Nuikka Asko (471)           Kylmäkosken veikot            1:22:40

3.   Immonen Mikko (493)         Kyyjärven kyky                1:24:02

4.   Saarikoski Aki (497)        Tampere                       1:30:07

5.   Mäkelä Pekka (487)          Pirkkala                      1:31:43

-----------------------------------------------------------------------

6.   Saaranen Timo (492)         Ikaalinen                     1:34:43

7.   Koskinen Juha (468)         Tampere                       1:35:49

8.   Kuisma Joonas (469)         Pirkkalan Hiihtäjät           1:36:27

9.   Mäkinen Mikko (470)         Triathlonteam 226             1:37:44

10.  Kouri Pekka (494)           Varalan maratonklubi          1:38:14

-----------------------------------------------------------------------

11.  Paananen Harri (472)        JKU/Endurance                 1:38:33

12.  Kurki Arto (489)                                          1:38:37

13.  Seppänen Arto (476)         FC Melody                     1:39:52

14.  Lassila Jyrki (498)         Endurance                     1:39:59

15.  Hyörinen Antti (452)        TT226                         1:41:45

-----------------------------------------------------------------------

16.  Lehtola Jani (486)          Endurance                     1:42:53

17.  Klemola Kimmo (467)         Nihattulan Tempo              1:44:02

18.  Mänty Jarmo (480)           Eskilstuna                    1:45:22

19.  Rantanen Markku (491)       Kiikan Riento                 1:46:33

20.  Pesonen Jaakko (490)        RPU                           1:48:04

-----------------------------------------------------------------------

21.  Haapalainen Martti (438)    Häjyt/Tampere                 1:48:07

22.  Hokka Juha (482)            Kuhmalahden Kisa              1:48:09

23.  Rekunen Martti (474)        Jämsänkoski                   1:48:22

24.  Cornu Mikael (483)          Säkylä                        1:49:29

25.  Kaksonen Atte (456)         Helsinki                      1:51:09

-----------------------------------------------------------------------

26.  Ek Veli-Matti (413)         Varalan Maratonklubi          1:53:08

27.  Keskimaa Juha (466)         Korpilahti                    1:54:31

28.  Nevanranta Kimmo (488)      Team Rahola                   1:56:19

29.  Huovinen Olli (451)         Kuljetusliike Ville Silvasti  1:56:20

30.  Hietanen Juha (440)         Yle Hiju                      1:56:35

-----------------------------------------------------------------------

31.  Siren Arto (477)            Tampere                       1:58:04

32.  Valve Heikki (479)          Kangasala                     2:01:49

33.  Rossi Mika (475)            Tampere                       2:01:50

34.  Ek Arto (437)               Raahe                         2:05:09

35.  Konsala Tapio (495)         Tampere                       2:07:16

-----------------------------------------------------------------------

36.  Koivisto Pekka (496)        Tampere                       2:10:54

37.  Hämäläinen Olli (439)       Saarijärvi                    2:11:08

38.  Piirainen Jyrki (473)       LRA Oy                        2:13:44

39.  Lindström Johan (481)       Ingå IF                       2:15:42

40.  Hallikainen Marko (484)     Miekkiön Kuntoilijat          2:56:24

-----------------------------------------------------------------------

     Vainio Arttu (478)          Vaasa                         DNF (14,4km, 1:37:39)

     Karelahti Janne (465)       Tampere                       DNS

 

 

100km Naiset

 

1.   Ovaskainen Satu (29)        Endurance                        8:57:12

2.   Lehtinen Heli (34)          FMR                              9:28:14
3.   Ossberg Anu (25)            Team Rahola                      9:59:25
4.   Naumanen Päivi (35)         Varalan maratonklubi            10:10:47

5.   Thorström Jaana (31)        Endurance                       10:27:21

------------------------------------------------------------------------

6.   Lehtinen Jaana (17)         Wihan kilometrit                11:18:16

7.   Savolainen Niina (36)       Rauhalahti Road Runners         11:27:36

8.   Hyvönen Nina (9)            Varalan maratonklubi            11:32:20
9.   Villilä Sanna (33)          KaaTo                           11:49:29
10.  Kuisma Tuula (12)           Joutseno                        12:33:19
------------------------------------------------------------------

     Rosenqvist Kerstin (50)     Västerås Löparklubb / Sweden    DNS

 

 

50km Naiset

 

1.   Junninen Teija (153)        Kuopio                      4:45:35

2.   Turpeinen Katariina (158)   Hippoksen maratonkerho      4:50:50

3.   Berg Noora (151)            Varalan maratonklubi        4:52:53

4.   Partinen Sirpa (155)        Kouvola                     4:53:49

5.   Räsänen Marjatta (159)      Rauhalahti Road Runners     5:09:38

--------------------------------------------------------------------

6.   Taskinen Kirsi (157)        Oulu                        5:09:51

7.   Saukkonen Riitta (156)      Varalan maratonklubi        5:16:28

8.   Aaltonen Maarit (150)       Team Rahola                 5:20:13

9.   Näreaho Susanna (154)       Espoo                       5:43:29

10.  Inki-Virta Mervi (152)      Espoo                       6:24:54

 

 

Maraton klo 9 Naiset

 

1.   Antell Tarja (325)           Porvoo              3:27:44

2.   Vallivaara-Pasto Ritva (324) Häjyt               3:57:17

3.   Martiskainen Tuula (322)     Liperin Taimi       3:57:27

4.   Kolehmainen Kirsi (313)      Lempäälä            3:57:53

5.   Valkama Kirsti (326)                             4:09:47

--------------------------------------------------------------------

6.   Kuusimäki Anne (327)                             4:18:53

7.   Salminen Marja (323)         Valkeakoski         4:40:24

8.   Jokinen Helena (301)         Wihan kilometrit    4:54:27

 

 

Maraton klo 15 Naiset

 

1.   Pesonen Ritva (366)           Ammattiopisto Lapponia    3:33:44

2.   Vallivaara-Pasto Ritva (300)  Häjyt                     4:22:31

3.   Rabb Harriet (365)            Tampere                   4:30:13

--------------------------------------------------------------------

     Räisänen Riikka (330)                                   DNS

 

 

Puolimaraton Naiset

 

1.   Mäkinen Marianne (505)        Tampere                        1:48:33

2.   Siniluhta Marita (508)        Tampere                        1:49:16

3.   Haapa Laura (519)             Hämyt                          1:51:01

4.   Korpikoski Janika (514)       Triathlonteam 226              1:51:36

5.   Kytöaho Liisa (502)           Rasve                          2:03:55

---------------------------------------------------------------------------

6.   Koivisto Riitta (518)         Team Rahola                    2:06:46

7.   Nevanranta Mia (515)          Team Rahola                    2:08:52

8.   Hirvelä Arja (501)            Jämsänkosken Ilves             2:12:45

9.   Manninen Ritva (517)          Rauhalahti Roadrunners         2:17:51

10.  Cornu Tuula (511)             Säkylä                         2:19:52

---------------------------------------------------------------------------

11.  Rytkönen Ida-Maria (520)      Kellokosken Naisvoimistelija   2:21:21

12.  Lehtikangas Anni (504)        Lehtiliekit                    2:29:35

13.  Nurminen Tiia (512)           Tampere                        2:30:23

14.  Sydänoja Johanna (521)                                       2:31:44

15.  Eskola Satu (448)             Kangasala                      2:41:01

---------------------------------------------------------------------------

16.  Riipi Mari-Johanna (516)                                     2:52:33

17.  Mälkönen Maili (513)          Miekkiön Kuntoilijat           2:56:25

     Pietiläinen Emilia (506)      Tampere                        1:40:36 (kilpailun ulkopuolella)

     Rapala Anni (507)             RaLu                           2:07:05 (kilpailun ulkopuolella)

---------------------------------------------------------------------------

     Ettorre Elizabeth (449)       Cornwall / England             DNS

     Helperi Maarit (500)          Tampere                        DNS

     Laitinen Irmeli (503)         Uusimaa                        DNS

     Tuulos Minna (509)            Tampere                        DNS

     Virtanen Tiina (510)          Nokia                          DNS

 

 

Nonstop-juoksu (Miehet ja Naiset)

 

Seppälä Jussi (652)         Maraton Team Joutsa      80,0km        10:12:10

Salo Tommi (659)            Tampere                  70,0km         7:08:58

Määttä Jari (666)           Endurance                66,7km         7:16:42

Mäkinen Sari (665)          Endurance                60,0km         6:09:20

Lehtonen Anne-Marie (658)   Kangasala                60,0km         8:37:34

-----------------------------------------------------------------------------------

Putkisaari Sami (667)       Tampereen G-Masters Ky   50,0km         5:52:05

Asikainen Kirsi (609)       Helsinki                 50,0km         7:07:40

Siik Tapio (654)            Varalan maratonklubi     50,0km        11:32:05

Koivumaa Markku (672)       Kilpisjärvi Marathon     43,3km         5:30:07

Silvennoinen Minna (671)    Varalan maratonklubi     33,3km         3:48:15

-----------------------------------------------------------------------------------

Teuho Eeva (655)            Tampereen Juoksijat      33,3km         3:48:15

Valtonen Eeva (656)         Peräkylän Ponnistus      33,3km         4:48:34

Repo Pekka (668)            Varalan maratonklubi     30,0km         3:07:23

Björninen Päivi (662)       Jyväskylä                26,7km         3:11:10

Stenhäll Antti (673)        Varalan maratonklubi     23,3km         2:21:49

-----------------------------------------------------------------------------------

Laaksonen Helena (611)      Varalan maratonklubi     23,3km         2:36:21

Lindqvist Tom (661)         FMR                      20,0km         1:57:13

Welling Tuija (657)         Espoo                    20,0km         2:38:07

Hurme Elina (664)           Wihan kilometrit         16,7km         1:35:55

Hurskainen Simo (676)       PKK                      13,3km         1:09:52

-----------------------------------------------------------------------------------

Nieminen Marko (675)        Nokia                    13,3km         1:12:18

Kantola Juha (663)          Arsenal Finland          10,0km         0:53:07

Martin Sami (670)           Pirkkalan Hiihtäjät      10,0km         0:56:40

Hänninen Jyri (674)         Tampere                  10,0km         0:58:52

Kestilä Marjo (610)         Naula-Klubi              10,0km         1:00:20

-----------------------------------------------------------------------------------

Männikkö Risto (669)        KP                       10,0km         1:02:51

Parkkola Reijo (612)        Turun Valpas             10,0km         1:03:35

Saanto-Setola Mirka (613)   Pirkkala                 10,0km         1:26:03

-----------------------------------------------------------------------------------

Urpilainen Esko (660)       Lahti Sport 35+          DNS